O NAS

HUMANICO – Humans Animals Coexistence – współistnienie ludzi i zwierząt.

Jesteśmy księgowymi, psychologami, prawnikami, fizjoterapeutami, logistykami … pracujemy z weterynarzami, w państwowych instytucjach i u prywatnych przedsiębiorców, prowadzimy własną działalność gospodarczą… jesteśmy Matkami Polkami, tatusiami, dziadkami, studentami, uczniami… część z nas z przyczyn ideologicznych wyrzekła się jedzenia mięsa… łączy nas jedno – wszyscy szanujemy zwierzęta jako żywe, czujące istoty, które potrafią odczuwać radość, przyjemność, miłość, ale też ból, strach i samotność.

Pragniemy aby ta strona była miejscem, gdzie wszyscy możemy dzielić się pomysłami na naszą pomoc i współpracę ze zwierzętami, miejscem dyskusji i konstruktywnej krytyki, zbiorem dobrych praktyk dotyczących zapobiegania bezdomności zwierząt, promowania adopcji, ale także pomysłów dla właścicieli i ich zwierząt.

Czy „Miasto z ikrą” – Rybnik, który w swoim herbie ma przedstawicieli fauny i flory może z czystym sumieniem pochwalić się swoją troską o zwierzęta i przyrodę? Chcemy pomóc, podpowiedzieć co można zrobić, tak aby Nasze miasto mogło szczycić się wyjątkową dbałością o braci mniejszych. Jesteśmy świadomi, że rybniczanie wiedzą, czego potrzeba zwierzętom w naszym mieście. Działając w grupie, możemy również na własną rękę więcej dobrego zrobić.

Działamy w myśl zasady: „Dobra karma wraca do nas podwójnie, zła – do producenta”.

Dziękujemy Michałowi Adamowicz za stworzenie tej strony, a jeszcze bardziej Edycie … za jej piękne podrasowanie (absolutnie nie mamy nic do nierasowych).

Cel 1 – zbudować kocią społeczność w Rybniku (czytaj w dziale Artykuły – Koty)

Cel 2 – zbudować psią społeczność w Rybniku (czytaj w dziale Artykuły – Psy)

Cel 3 – edukować (czytaj w dziale Artykuły – Wspólne)

FacebookTwitterGoogle+Podziel się