Cel 2 – zbudować psią społeczność w Rybniku

cropped-DSC05208.jpg

 

 

 

 

 

Cel 2 – zbudować psią społeczność w Rybniku

1. Poznać potrzeby:

      a) Zebrać od właścicieli/opiekunów psów informacje czego brakuje im w naszym mieście:

  • Poideł,
  • Pojemników z woreczkami na psie odchody,
  • Wybiegów: z wyposażeniem dla psich zabaw (może chociaż jeden porządny w Rybniku) oraz prostych ogrodzonych terenów bez dodatkowego wyposażenia, gdzie można swobodnie wypuścić psa (kilka mniejszych w dzielnicach, na osiedlach),
  • Naturalnego kąpieliska – na letnie upały, odrębnego od tych dla ludzi, z których psy są nie raz przepędzane

wraz ze wskazaniem przykładowych miejsc ich usytuowania

2. Komunikacja

Z uwagi na inny krąg odbiorców niż karmiciele kotów (gdzie są to przeważnie osoby starsze) – zbieranie informacji, komunikowanie się głównie poprzez internet (stronę i Facebook) oraz tablice informacyjne (opisane w Celu 1 – koty).

3. Działać:

a) Współpraca z władzami miasta

Po zebraniu informacji od opiekunów – przekazanie ich do Urzędu Miasta. Ustalenie możliwego ze strony Miasta zakresu działania i  planu na kolejne lata.

b) Współpraca z zarządcami nieruchomości

Przekazanie zapytań do Spółdzielni Mieszkaniowych i innych podmiotów o możliwości udostępnienia nieruchomości (terenów) dla potrzeb psów.

c) Poszukanie razem z opiekunami miejsca (nieużytków) spotkań z psami, wspólnych spacerów, gdzie będą również zapraszani behawioryści (nie traktowanych jako wybiegi), w tym np. organizacja biegów z psami na wzór schroniskowych akcji w całej Polsce „Bieg na 6 łap”.

Wszelka prowadzona korespondencja w powyższym zakresie (wnioski i odpowiedzi), jak również efekty rozmów, będą udostępniane na stronie.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się